روش نگهداری روغن آرگان

روش نگهداری روغن آرگان نکاتی دارد که همه ی طرفداران این محصول باید از آن آگاه باشند. با رعایت این نکات می توان روغن آرگان را در سطح کیفی بسیار خوبی نگهداری کرد و از خواص آن بصورت کامل بهره برد.

روغن آرگان، محصولی موثر و سرشار از ویتامین و مواد مغذی است. استفاده از این محصول روی پوست و مو، تاثیرات شگفت انگیزی دارد. جوانسازی و آبرسانی پوست، تقویت رشد مو، از بین بردن لک های پوستی، جلوگیری از ریزش مو و… از جمله تاثیرات خارق العاده روغن آرگان به شمار می روند.

این روغن معمولا ماندگاری بالایی دارد اما روش نگهداری روغن آرگان تاثیر به سزایی روی مدت زمان ماندگاری آن خواهد گذاشت. روغن آرگان روغنی با ماندگاری بالا و حدود 2 سال می باشد. افزایش یا کاهش این مدت زمان به شرایط نگهداری از آن بستگی دارد. در این محتوا قصد داریم، شرایط و نحوه نگهداری روغن آرگان را برای شما شرح دهیم.

روش نگهداری روغن آرگان

روش نگهداری روغن آرگان

محل نگهداری روغن آرگان، یکی از عواملی است که تاثیر مهمی روی مدت زمان ماندگاری آن دارد. روغن آرگان ماده ای ماندگار است و ماندگاری آن به 2 سال نیز می رسد. اما وجود شرایطی می تواند کیفیت آن را کاهش داده و تاثیر آن را تحت الشعاع قرار داده یا از بین ببرد.

در ادامه به بررسی مواردی از روش نگهداری روغن آرگان می پردازیم که به ما کمک می کنند بهترین محل نگهداری روغن آرگان را تشخیص دهیم.

 

1- عدم نگهداری در محیط هایی با حرارت بالا

حرارت بالا، یکی از عواملی است که می تواند کیفیت روغن آرگان را کاهش داده و به زمان تاریخ انقضای آن سرعت بخشد. پس باید دقت کنید، روغن آرگان خود را در محیط های گرم نگهداری نکنید.

مطالعه  روغن آرگان برای ریزش مو + نحوه مصرف

2- عدم نگهداری در معرض تابش مستقیم آفتاب

خورشید اشعه های مضری مانند اشعه ماوراء بنفش از خود ساطع می کند. این اشعه، تاثیر زیادی روی کاهش ماندگاری روغن آرگان می گذارد. پس باید از تابش مستقیم آفتاب به آن جلوگیری کنید.

3- نگهداری در محیطی خنک و تاریک

بهترین روش نگهداری روغن آرگان، حفاظت از آن در محیطی خنک و تاریک می باشد. در واقع یک محیط خنک و تاریک، محیطی آرمانی برای ماندگاری طولانی روغن آرگان به شمار می آید.

4- عدم نگهداری در یخچال

توصیه می شود روغن آرگان را در یخچال نگهداری نکنید. نگهداری روغن آرگان در یخچال باعث ایجاد لخته هایی در این روغن می شود. این لخته ها روغن آرگان را خراب نمی کنند اما می توانند به مرور کیفیت آن را کاهش دهند.

با رعایت این شرایط می توانید، ماندگاری روغن آرگان را تا حد زیادی افزایش دهید.

5- بطری مناسب برای نگهداری روغن آرگان

یکی از مهمترین شاخصه های روش نگهداری روغن آرگان، انتخاب بطری مناسب برای آن است. لازم است بدانید استفاده از بطری های پلاستیکی برای نگهداری این نوع روغن، می تواند کیفیت آن را تحت الشعاع قرار داده و باعث انقضای زودرس آن شود.

بهترین بطری برای نگهداری روغن آرگان، بطری های شیشه ای مات هستند. مات بودن این شیشه ها باعث می شود تا اشعه های مضر تاثیری روی کیفیت روغن نگذارند. بطری هایی از جنس آلومینیوم یا فولاد ضدزنگ نیز محل خوبی برای نگهداری روغن آرگان محسوب می شوند.

تبصره: تمامی محصولات بکرینا بسته بندی به روز داشته و هیچ محصولی برای طولانی مدت در بسته بندی های ارسالی باقی نمی ماند.

طریقه نگهداری روغن آرگان

علائم خراب شدن روغن آرگان

شاید این سوال در ذهن شما نیز شکل گرفته باشد که «از کجا تشخیص دهیم، روغن آرگان خاصیت خود را از دست داده و خراب شده است؟»

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که گذشتن تاریخ انقضای روغن آرگان به راحتی و از ظاهر آن قابل تشخیص است. روغن آرگان ماده ای است که پس از انقضا بوی تندی می دهد و رنگ آن نیز تغییر کرده و کدر می شود. پس شما با استفاده از ویژگی های ظاهری روغن آرگان، مانند رنگ و بوی آن می توانید، سالم یا خراب شدن آن را تشخیص دهید.

مطالعه  تشخیص روغن آرگان اصل از تقلبی

امید است، مطالب ذکر شده زمینه آشنایی شما با روش نگهداری روغن آرگان و روش های تشخیص خراب شدن آن را فراهم کرده باشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *