خواص روغن شترمرغ و مضرات آن

روغن شترمرغ از چربی غنی و سالم موجود در شترمرغ تهیه می شود که گفته شده حدود 7 لیتر روغن تولید می کند و کشاورزان بیشتر شترمرغ را برای استفاده از چربی، روغن و فواید آن برای سلامتی نگهداری می کنند.

از آن جایی که شترمرغ در حال حاضر به عنوان یک منبع گوشت قرمز سالم و مهم پرورش داده می‌ شود، می‌ توان از این چربی برای ایجاد محصولات مراقبت از پوست شگفت‌ انگیز استفاده کرد.

روغن شترمرغ به عنوان مواد اولیه تهیه محصولات آرایشی و همچنین برای درمان مشکلات و التهابات پوستی استفاده می شود. امروزه شترمرغ در کانادا و استرالیا برای گوشت، پر و روغن پرورش داده می شود.

روغن شترمرغ

این روغن از چربی های غنی و سالم موجود در بدن شترمرغ، بین لایه های پوست و استخوان های آن گرفته شده است.

شایان ذکر است که شتر مرغ می تواند برای مدت بسیار طولانی بدون غذا زنده بماند، زیرا غذا و انرژی خود را برای حرکت از چربی هایی که در بدن خود ذخیره می کند به دست می آورد. به همین دلیل است که شترمرغ در حال حاضر به عنوان یک منبع سالم گوشت قرمز پرورش داده می شود.

همچنین چربی بدن آن ها بسیار مفید است و می توان از آن ها برای ساخت محصولات مراقبت از پوست عالی استفاده کرد. معمولاً می توان آن را به صورت کپسول یا روغن، کرم و لوسیون در بازار یافت.

ترکیبات مهم روغن شترمرغ

همان طور که گفته شد، روغن شترمرغ برای تقویت پوست، مو، مفاصل و غیره بسیار موثر و مفید است و مطمئناً حاوی مقادیر زیادی ویتامین ها و ترکیبات مفید است که بدن به طور مداوم به آن ها نیاز دارد که مهمترین آن ها عبارتند از:

  • ویتامین A
  • ویتامین E
  • آمینواسید
  • اسیدهای مهم و مفید (مانند اسیدهای امگا9، 6 و امگا3)
  • اسید پالم (23%)
  • اسید لینولئیک (16%)
  • اسید پالمتولئیک (22%)
  • اسید لینولئیک (8%)
  • اسید اولئیک (12%)

خواص روغن شترمرغ

خواص روغن شترمرغ برای سلامتی و پوست بسیار زیاد است که بسیاری از آن ها با تحقیقات علمی به اثبات رسیده اند. بسیاری از دانشمندان روغن شترمرغ را محصولی ارزشمند برای پوست و زیبایی می نامند که بسیاری از افراد به دنبال پرورش و تهیه روغن آن هستند. فواید و تاثیرات آن برای بدن بر افرادی که در زندگی روزمره خود استفاده می کنند پوشیده نیست.

فواید روغن شترمرغ را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

1- تاثیر ضدپیری برای پوست

روغن شترمرغ را می توان برای درمان پوست و لذت بردن از ظاهری جوان در پوست استفاده کرد. چربی شترمرغ می تواند علائم رایج پیری پوست مانند چین و چروک و گودی هایی که زیر چشم ظاهر می شود را کاهش دهد. با استفاده منظم از روغن، سطح پوست صاف‌ تر می‌ شود و سلول‌ ها شروع به بازسازی و التیام کرده و سریع‌ تر رشد می‌کنند.

خواص روغن شترمرغ برای درد مفاصل

2- رفع درد مفاصل

به دلیل وجود ترکیبات ضدالتهاب روغن شترمرغ، از آن می توان برای تسکین دردهای بدن به خصوص درد مفاصل، با ترکیب آن با انواع روغن های ضروری مصرف کرد.
خواص ضد التهابی موجود در این روغن برای مبارزه با پسوریازیس و آرتریت موثر و مفید است.
روغن شترمرغ به عنوان یک مسکن طبیعی و موثر در نظر گرفته می شود، زیرا به بیمار توانایی حرکت و تسکین درد های طاقت فرسای مفاصل را می دهد، بنابراین یک راه حل جادویی در تسکین دردهای آزار دهنده و درمان آرتروز محسوب می شود.

3- منبع اسیدهای مفید و ضروری برای پوست

یکی از بزرگترین خواص روغن شترمرغ، غنی و مملو بودن از اسیدهای چرب سرشار از فواید ضروری برای پوست است. هنگامی که شترمرغ ها گیاهان و دانه ها را می خورند، بدن آن ها این گیاهان و دانه ها را به چربی های حیوانی تبدیل می کند که بسیار غنی از این اسیدهای چرب هستند که شامل امگا 3، امگا 6، امگا 9 و غیره می شود.

این اسیدها اجزای اساسی بسیاری از محصولات مراقبت از پوست هستند، زیرا اسیدهای چرب از غشای سلولی سالم در پوست ما پشتیبانی می کنند. بدون این اسیدها در رژیم غذایی، پوست ما احتمالا خشک، کدر و ملتهب می شود.

4- ترمیم آثار مشکلات پوستی و سوختگی

کسانی که دچار مشکلات پوستی قبیل آفتاب سوختگی، نیش حشرات یا لک های پوستی می شوند، اغلب برای درمان مشکلات خود به محصولات شیمیایی روی می آورند. اما چربی شترمرغ همه این ها را بدون نیاز به استفاده به محصولات شیمیایی غیرطبیعی درمان می کند.

همچنین ظاهر زخم های پوستی و سایر مشکلات پوستی مانند ترک های پوستی را کاهش می دهد.

5- از بین بردن زبری پوست زانو

روغن شترمرغ یکی از برجسته ترین و موثرترین راه حل ها و درمان ها برای زبری و کدری پوست به خصوص پوست زانو است.

در مواردی به بیمارانی که علائم زبری زانو و مشکل در حرکت دارند توصیه می شود از آن به صورت روزانه و مداوم استفاده کنند تا زمانی که علائم زبری زانو از بین برود و بیمار بتواند دوباره به راحتی حرکت کند و فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.

6- بهبود خراش ها یا جراحات بر پوست

کسانی که دچار آفتاب سوختگی، نیش حشرات، تاول یا بریدگی یا خراش جزئی هستند، اغلب برای تسکین به سراغ محصولات شیمیایی می روند. اما با روغن شترمرغ می‌ توانید خارش طبیعی و تسکین درد، کاهش قرمزی و تورم و احتمالاً زمان بهبودی سریع‌ تر را تجربه کنید.

روغن شترمرغ همچنین ممکن است ظاهر اسکار و سایر مشکلات پوستی مانند ترک‌ های پوستی و لکه‌ های پیری را کاهش دهد.

خواص روغن شترمرغ برای موها

7- تقویت کننده موها

موهای بلند و سالم یکی از نشانه های زیبایی و سلامتی زنان است و مانند تاجی که آن ها را زینت می دهد. از دست دادن طراوت و زیبایی موها یا آسیب موها از بزرگترین دغدغه بانوان است که باعث می شود همیشه دنبال محصولات مراقبتی و تقویت کننده مطمئن مو باشند.

روغن شترمرغ نیز مانند روغن نارگیل از جمله محصولات طبیعی است که متخصصین پوست و مو آن را به همه پیشنهاد می کنند.

این روغن حاوی مقدار زیادی تری گلیسیرید است که ترکیب آن ها چربی های مهمی را برای سلامت و درخشندگی مو تشکیل می دهند و به طول و رشد آن کمک می کنند.

روغن شترمرغ به افزایش تراکم مو و تقویت ریشه و فولیکول های آن تا 80 درصد کمک می کند در نتیجه به کاهش ریزش مو کمک می کند.

خواص ضد التهابی روغن شترمرغ از جمله فواید این روغن برای مو است، زیرا کاهش التهاب و تحریک پوست سر که می تواند مانعی برای رشد موی سالم باشد، به رشد سریع آن کمک می کند.
روغن شترمرغ حاوی مقدار زیادی روغن است که آن را به یک مرطوب کننده طبیعی برای موهای خشک و پوست سر تبدیل می کند و مشخصه آن عدم ایجاد رگه هایی بر روی موها پس از شستشو است که مانع تنفس نکردن پوست سر نمی شود.

عوارض روغن شترمرغ

روغن شترمرغ یک محصول طبیعی است که عوارض جانبی و گزارشات کمی از خطرات آن وجود دارد.

برخی از افراد ممکن است به دلیل داشتن حساسیت به این روغن هنگام استفاده مستقیم بر روی پوست به عنوان یک پماد موضعی، دچار سوزش و التهاب پوست شوند.

برای جلوگیری از این امر، باید مقدار کمی روغن شترمرغ را بر روی قسمت کوچکی از پوست، مانند پشت دست زده و بیست دقیقه بماند. در صورت بروز واکنش آلرژیک، باید استفاده از روغن را متوقف کنید.

همچنین ممکن است مهم باشد که منبع روغن شترمرغ را در نظر داشته باشید، زیرا زمانی که شترمرغ رشد می کند احتیاج به فضای زیادی برای پرسه زدن داشته و ضروری است که رژیم غذایی غنی را داشته باشد.

شرایط زندگی با کیفیت پایین برای شترمرغ، ممکن است باعث تولید روغن با کیفیت پایین شود. بهتر است روغن را از یک منبع معتبر خریداری کنید، به خصوص که سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تولید آن را تنظیم و بررسی نمی کند.

زنان باردار یا شیرده باید قبل از استفاده از روغن شترمرغ با پزشک خود صحبت کنند. مشورت با پزشک در مورد کاربردهای و عواقبب احتمالی روغن شترمرغ و این که آیا این روغن بر بارداری تأثیر می گذارد یا نه، بسیار مهم است.

روغن شترمرغ یک روغن بی خطر و با عوارض کم محسوب می شود، اما فقط توجه داشته باشید که روغن شترمرغ بسیار فاسد شدنی است. همچنین ترجیح داده می شود که فقط در دوزهای خاصی از آن مورد مصرف قرار گیرند، به خصوص زمانی که به صورت خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای خرید روغن شترمرغ میتوانید از طریق فروشگاه آنلاین بکرینا با بهترین کیفیت و قیمت این محصول را تهیه کنید.

Effectiveness of topical application of ostrich oil on the healing of Staphylococcus aureus- and Pseudomonas aeruginosa-infected wounds

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه برای “خواص روغن شترمرغ و مضرات آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *