خواص روغن بنفشه برای لک صورت

روغن بنفشه برای لک صورت بسیار مفید می باشد و همین موضوع ایجاب می کند که افراد دارای لک های پوستی از نحوه مصرف روغن بنفشه برای کاهش لک های پوستی مطلع باشند. روغن بنفشه یکی از روغن های گیاهی خاص است که می تواند برای پوست خواص بسیاری داشته باشد.

بسیاری از افراد روغن بنفشه را برای رفع لک های صورت مورد استفاده قرار می دهند. این روغن با ترکیبات مختلفی که دارد، برای پوست بسیار مغذی می باشد و می تواند در یک رنگ کردن پوست نقش موثری داشته باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با خواص روغن بنفشه برای لک صورت و نحوه استفاده از آن بیشتر صحبت کنیم.

خواص روغن بنفشه

روغن بنفشه یکی از انواع روغن های گیاهی است که به صورت خالص از گل بنفشه گرفته می شود. این روغن خواص درمانی بسیاری دارد و می تواند به صورت موضعی بر روی پوست مورد استفاده قرار گیرد. کاهش التهاب های پوستی، خارش، درد و رفع کم خوابی و بی خوابی از جمله فواید روغن بنفشه می باشد.

این روغن می تواند با روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. ولی برای مشاهده اثربخشی این روغن در پوست، باید آن را به صورت موضعی مورد استفاده قرار داد و هنگام خرید روغن بنفشه به اصالت و خلوص آن دقت کرد.

خواص روغن بنفشه برای لک صورت

انواع لک های صورت و روش های موثر برای رفع آن ها

به طور کلی، زمانی که یک لک بر روی پوست پدیدار می شود که رنگدانه های ملانین در آن ناحیه تجمع کرده باشند. عوامل مختلفی وجود دارند که می توانند باعث بروز لک های پوستی شوند که از جمله آن ها می توان به نور خورشید و جوش و آکنه های پوستی اشاره کرد. نور آفتاب با داشتن اشعه های مضر، باعث آسیب رساندن به پوست شده و بروز برخی از مشکلات پوستی را تشدید می کند.

مطالعه  طریقه مصرف روغن بنفشه

همچنین، لک های صورت با خشکی پوست و یا آکنه ها و جوش های پوستی نیز امکان پدیدار شدن دارند. فارغ از انواع لک های پوستی، روش های مختلفی وجود دارند که برای درمان لک های صورت مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • استفاده از کرم های ضد لک

با توجه به نیاز بسیاری از افراد به کرم های ضد لک و یا رفع کننده لک، کرم های ایرانی و خارجی مختلفی وجود دارند که می توانند برای محو کردن لک مورد استفاده قرار گیرند. کرم های ضد لک را می توان برای کاهش رنگ لک های پوستی و محو کردن آن ها مورد استفاده قرار داد. این کرم ها معمولا دارای ترکیبات گیاهی نیز می باشند.

  • انجام روش های لایه برداری پوست

لایه برداری پوست می تواند راهی موثر برای کاهش رنگ لک های پوستی باشد. روش های مختلفی برای لایه برداری پوست وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

  • استفاده از روغن های گیاهی

روغن های گیاهی مختلف با توجه به ترکیبات و مواد موثری که دارند، باعث کاهش لک های پوستی می شوند. از جمله این روغن ها می توان به روغن بنفشه اشاره کرد. این روغن مانع از تجمع رنگدانه های ملانین می شود و از بروز مشکلات پوستی جلوگیری می کند.

روغن بنفشه با مرطوب کردن پوست صورت، از خشکی آن نیز جلوگیری می کند و از تشدید لک های پوستی نیز جلوگیری می کند.

روغن بنفشه برای لک صورت مفید است؟

روغن بنفشه برای لک صورت بسیار مفید است. به همین خاطر، همه افراد توصیه می کنند که این روغن را تهیه کنید و بر روی لک های پوستی صورت مورد استفاده قرار دهید. روغن بنفشه از جنبه های مختلفی برای محو کردن لک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

این روغن مانع از تجمع رنگدانه های ملانین می شود و می تواند پوست را روشن تر و زیباتر کند. لذا استفاده از روغن بنفشه در نواحی دارای لک، باعث کاهش رنگ لک ها شده و آن ها را محو می کند.

مطالعه  روغن بنفشه چیست؟ 16 خواص مؤثر و نحوه مصرف آن

با توجه به اینکه خشکی پوست می تواند در تشدید لک های پوست موثر باشد، روغن بنفشه می تواند با مرطوب کردن پوست، از تشدید لک های پوستی موثر باشد. بنابراین، روغن بنفشه هم برای کاهش لک های پوستی و هم برای جلوگیری از پیشرفت و پررنگ شدن آن ها موثر می باشد.

نحوه استفاده از روغن بنفشه برای رفع لک صورت

به هر حال هر یک از لک های پوستی در اثر عوامل مختلفی رخ می دهند. ولی نور آفتاب و خورشید می توانند در تشدید لک های صورت موثر باشند. به همین خاطر لازم است که افراد روغن بنفشه را به صورت اصولی برای کاهش لک های پوستی استفاده کنند. اما چگونه از روغن بنفشه برای لک های پوستی استفاده کنم؟

روغن بنفشه برای لک صورت

برای مشاهده اثربخشی مطلوب از روغن بنفشه برای لک صورت، می بایست ابتدا چند روزی به خودتان استراحت بدهید. در واقع، در صورتی که لک های پوستی زیادی بر روی صورت شما پدیدار شده اند، از بیرون رفتن و در معرض نور شدید خورشید قرار گرفتن خودداری کنید. به خصوص اگر در فصل تابستان قصد پیاده روی در هوای آزاد را دارید، از این کار خودداری کنید.

پس از اینکه چند روزی به پوست خود استراحت دادید، می بایست روغن بنفشه را چند روزی بر روی پوست استفاده کنید. می توانید برای جذب بیشتر روغن، ابتدا پوست خود را آب و شوینده های مناسب تمیز کنید. سپس، با ماساژ دادن پوست، جریان خون را در پوست صورت افزایش دهید.

در این زمان باید چند قطره از روغن بنفشه را بر روی لک های صورت بزنید و اجازه دهید تا جذب پوست شود. می توانید روغن را به آرامی بر روی لک های پوستی ماساژ دهید.

اگر مجبور هستید که هر روز از منزل بیرون بروید و در معرض نور آفتاب قرار گیرید، بهتر است که از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده کنید. این کار روند ترمیم لک های صورت شما را تسریع می کند.

مطالعه  طریقه مصرف روغن بنفشه

مضرات روغن بنفشه

به طور کلی روغن بنفشه بی خطر می باشد اما مانند سایر روغن های گیاهی باید در مصرف آن احتیاط کرد و توصیه های ایمن را جدی گرفت:

  • از روغن بنفشه نباید به صورت خوراکی مصرف کرد.
  • بهتر است قبل مصرف از این روغن به مقدار زیاد، ابتدا اطمینان حاصل کنید که با روغن حامل رقیق شده است و بعد ۱ قطره از روغن رقیق شده را روی پوست که در معرض دید نباشد، بزنید. اگر با گذشت ۲۰ ساعت واکنشی مانند خارش، سوزش، تاول و … مشاهده نشد، به مصرف خود ادامه دهید.
  • استفاده از آن برای زنان باردار و مادران شیرده بدون مشورت با پزشک توصیه نمی شود.
  • اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید و دارو مصرف می کنید، حتما قبل مصرف از این روغن، با پزشک خود مشورت کنید.

جمع بندی

روغن بنفشه برای لک صورت بسیار عالی است. افرادی که در اثر نور آفتاب با لک ها یا همان کک و مک های پوستی مواجه شده اند، می توانند این روغن را هم برای ترمیم بافت و هم برای درمان لک های پوستی استفاده کنند. روغن بنفشه برای رفع خارش پوست، سوزش و قرمزی پوست نیز مناسب می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

3 دیدگاه برای “خواص روغن بنفشه برای لک صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *